Om arrangementet:
Storsalen
Dører 20:00
Konsertstart 21:00
Aldersgrense 18 år eller med verge
Event på Facebook
Deception er et symfonisk death metal-band fra Stavanger, Norge. Med inspirasjon fra tungvektere som Septicflesh, Fleshgod Apokalypse og Wintersun, skaper Deception et brutalt og teknisk lydbilde, innhyllet i mørke, majestetiske atmosfærer gjennom bruk av orkestrale elementer.
Albumet The Mire fra 2021 markerte et viktig veiskille for bandet, der de beveget seg i en mer filmatisk og aggressiv retning. Utgivelsen fikk god mottakelse både nasjonalt og internasjonalt. Med det nye albumet «Daenacteh», sluppet i 2024, tar Deception sounden enda lenger.
Deception er kjent for sine intense liveopptredener, og har både headlinet flere norgesturneer og spilt internasjonalt. De har delt scene med legendariske band som Hypocrisy, Insomnium, Testament og Entombed, blant flere.
Med sin siste utgivelse «Daenacteh» tar bandet steget videre – de utvider sitt musikalske uttrykk med et bredere lydbilde, mer harmonisk dybde og eksperimentelle partier.
Celestial Scourge er en brutal technical death metal gruppe med medlemmer som spenner store deler av landet. Siden 2021 har de gitt ut en EP i 2023 med navnet «Dimensions Unfurled» som sparket det hele i gang og ett album i 2025 «Observers of The Inevitable» som hittil er deres sterkeste utgivelse, denne ble møtt med god internasjonal kritikk og en side i Decibel Magazine april 2025.
Denne kvelden vil de spille hele albumet i sin helhet pluss noen andre godsaker fra sin første utgivelse. Ikke gå glipp av muligheten til å oppleve ypperlig norsk brutalitet!