Om arrangementet:
Storsalen
Akvariet åpner kl 18:00
Dører 20:00
Konsertstart 21:00
Aldersgrense 18 år eller med verge
Unummererte sitteplasser
WINTERSTØ (DUO) PÅ TURNÉ
Etter noen spredte duokonserter det siste halve året har Terje Winterstø Røthing og Thorbjørn André Bilstad Olsen funnet ut at dette er noe de vil gjøre mye mer av. De mer intime konsertene har blitt veldig godt mottatt, og nå tar de med seg gitarer, mandolin, banjo, to stemmer og et knippe låter ut på veien.
Terje Winterstø Røthing, kjent fra Kaizers Orchestra og Skambankt, debuterte i år som soloartist med albumet Verdalen Zoo. Etter turné og festivaler med fullt band blir det nå en runde med et mer nært og intimt tilsnitt, der låtene får puste litt annerledes, og historiene bak dem får mer plass.
Med seg har han Thorbjørn André Bilstad Olsen, gitarist og multiinstrumentalist. Han har vært en sentral del av Winterstø-bandet fra starten, og setter sitt tydelige preg på lydbildet med varme gitarflater, mandolin, banjo og vokalharmonier.
På konsertene blir det låter fra Verdalen Zoo, nye Winterstø-sanger og noen nøye utvalgte perler fra Skambankt-katalogen, kledd ned, vridd litt om på og framført slik du nok ikke har hørt dem før.
